WeLCome
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uye Olmadan konuları Göremezsiniz

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

İŞTE GM HAKKINDA HER ŞEY

2 posters
YazarMesaj
Cankira

Cankira

İŞTE GM HAKKINDA HER ŞEY Empty
MesajKonu: İŞTE GM HAKKINDA HER ŞEY   İŞTE GM HAKKINDA HER ŞEY Icon_minitimeÇarş. Ağus. 19, 2009 12:15 pm

BUBILGILER BASKA BIR SITEYE MESAJ YAZAN BIR ARKADASIMIZIN OZEL MESAJIDIR KESINLIKLE BU MESAJIN BIZIMLE BIR ALAKASI YOKTUR

GM nedir?,neler yapabilir ?

Istedikleri tüm itemleri alabildikleri,edit char yapabildikleri,bizden farkli bi client kullandiklari veya herkesin sifresini görebildikleri gibi bi çok sey okudum duydum...

1) Item konusunda bizim göremedigimiz yasba nin 12. sayfalarindan istediklerini çok çok cüzzi rakamlara alabilmeleri konusunda ne gibi düsünceleriniz var??

2) Çevrenizde hiç gerçekten böyle günlük hayatta ki arkadasinizdan GM tanidigi olan var mi?Varsa ekonomik durumu nedir??

3)GM nasil olunur?NE gibi kriterleri vardir?Aranizda hiç bu tarz bi olaya kalkisan oldu mu??

4)Neden ama neden hiçbir GM mütevazi degil?????

Level ve item konusu;

1)Su meshur 70 leveller!!! VEya 65 ler 67 ler !!! Sizler kaç yildan beri hangi imkanlarla o levellere gelebiliyorsunuz??60 leveli anlarim 63 de anlarimda 70 level nedir ya!!!Hangi yaratiklarla kasiyorsunuz?

2)BU manyak manyak takilari veya silahlari nasil çikariyorsunuz??Boss kestiniz diyelim iyide onun içinden +8 raptor veya +8 shard çikmiyo ki??YIne diyelim premium üye oldugunuz item sattiniz kil tüy falan adam +8 mirage için 24gb fiyat biçerken +8 shard için heralde 50gb falan biçer!!!e sen o itemi HANGI PARAYLA ALIYORSUN??bu oyun açildigindan beri premium msun?Madem öyleysen sen manyak misn o kadar para verdin bu oyuna?

3)+8 e basmak deyimi!!Low class itemlerde bile +8 çok zor olurken sen hangi parayla ve güvence ile +8 shell veya +8 raptor cart curt basiyorsun piyasada +1 leri bile çok az varken sen hangi olmayan +1leri toplayip upgrler edip trinalara buslar harcayip o itemi yapiyorsun??

4)neden oyunda 38-80 yaziyoda 80 level HIÇ YOK?? 70 level veya 71 level kaç milyar exp istiyo???

Macro,hack,dupe programlar konusu;

1)Manyak manyak programlar gördüm sitelerde yok trade hack ile adamin sifresini almak yok speed hack ile görülmeyen yerlere girmek falan filan...BU tarz progamlari yazabilen zihniyetin ko ile alaka derecesi nedir???Programcilik bilgileri ne seviyededir??
2)bu tarz programlar arasinda bu güne kadar duydugunuz en etkili ve en kararli çalisan program hangisi????
3)Neden knightonline TÜM AÇIKLARINI kapatmayi sürekli ara ara patch çikariyo kodaki mühendisler killar tüyler bilmiyolar mi nerde ne kadar açik var???

VE karisik sorular;;;

1)Knight'in sonu var mi???
2)Knight online binasi TÜRKIYEDE olsaydi ne yapardiniz???
3)GM ler sirketten düzenli maas aliyorlar mi aliyorlarsa oyun oynayarak bi meslek sahibi olunabiliyor demek midir bu??
4)HIçdüsündünüz mü Knightonline ne kadar saçma bi isim?!!!?

Merhaba,
Evet GM' görevine kalkisanlardan ve bu yolda çalismis 23 yasinda bir insan olarak yaziyorum. Bu yaziyi okumayi bitirdiginizde lütfen arkadaslar bana problemlerle ilgili pm atmayin çünkü k2 firmasi ile su anda aramda hiçbir baglanti kalmamistir normal bir oyuncu olarak devam etmekteyim.

2005 - 2006,
Yaklasik olarak 2 yildir bu oyunu oynamaktayim.Beramus büyük bir serverdir hepimiz biliyoruz bu serverda Karus tarafinda 2 ay boyunca krallik yaptim NeoTRS idi nickim bilen bilir. Bu 2 ay içerisinde bir GM ile kaynastim daha dogrusu o siralar sorunlar vardi ve bu sorunlarin çözümünde test amaçli benden yardim aliyordu ayni zamanda bir Türk oldugumu bildigi için Türkçe yazilari kendisine tercüme ediyordum bu onunda çok hosuna gitmisti çünkü adam yabanci ve herkes Türkçe pm ve yazi gönderiyordu adama. Zamanla iyice kaynastik msn'ler verildi vs. 4. Ayda bu kisi normal GM görevinden head-gm yani bas gm dedigimiz pozisyona atandi 1 ayda öyle devam etti 1 ay sonunda bana söyle bir teklif sundu artik gereken herseyi ögrendin biliyorsun beramus'ta calismak istermisin ? Benim için çok büyük bir mutluluk olmustu tabiki kabul ettim ve basladim göreve hepinizin çok yakindan tanidigi bir gm ismi burda yazmayacagim çünkü banlamis oldugum insanlar olabilir veya sevmeyenler tartismalara girmeyelim.ilk etapta ban yetkim yoktu sadece mute ve cz de boss event yetkim vardi bunlari yapiyorduk sürekli beramusta olanlar hatirlarlar. Bir süre böyle devam etti

Gelelim GM'ler nasil çalisirlar:
1.) 2 tür GM var birincisi k2 firmasinda ofiste ücretli ve saatli çalisan GM'ler.
ikincisi remote-GM ler yani uzaktan yöneten insanlar. Uzaktan yöneten GM'lerin pek fazla yetkisi yoktur sadece ban-mute-event yapabilirler karakterlerin sifresini veya bilgilerini degistiremezler itemlerini göremezler. Türk GM'ler uzaktan yöneten gmlerdir. Bunun disinda 2 adet Türk customer support yani müsteri hizmetlerinde ofiste çalisiyor forumda da isimleri geçiyor su sira topic açmislar offical k2 forumunda csrep1 olarak geçer isimleri.

GM'ler edit char yaparmi ve neler yaparlar:
2.) Uzaktan çalisan yani ofis disindaki GM'ler bunu yapamazlar.Ofiste çalisan GM'ler de kendisi yapamaz k2 firmasinda departmanlar vardir ve hepsi ofiste ayri odalarda çalismaktadir su sekilde

- Müsteri Hizmetleri
- Teknik departman ( Özel odalari var ve serverlarda databaselere ve karakter islemlerine sadece bu departman ulasabilir girebilir kendilerine ait odaya sadece teknik departman ve firma sahipleri girebilir baskasinin girmesi kesinlikle yasak)
- Game Master departmani

seklinde 3 adet departmana ayrilmaktadir simdi edit char konusu bunu yapabilmek için teknik bölüme giris veya teknik bölümden ofiste çalisan bir gm nin tanidigi olmasi gerekiyor yani gm kendi basina bunu yapamaz teknik departmandaki arkadasina bunu yaptirabilir. Bunun içinde firma içinde çalisan yüksek sevyeli bas-gm olmasi gerek sahsin.

GM'ler istedikleri itemleri alabilirler mi?
evet alabilir maradonda veya tüm köylerde gm'lere ait özel npc bulunmaktadir tüm itemler hazir +9 olarak konulmustur fiyatlarida 1 coins tir ordan alabilirler. Bu itemleri alabilmemizde sorun görmüyorum çünkü GM'ler trade yapip item veremezler veya merchant açamazlar yani itemleri sadece biz kullaniyoruz.

GM'ler banladiklari her hesabin o anda ne yaptigi ile ilgili olarak .ksc ekran görüntüsü alirlar ve head-gm'ye yani sefine bunu rapor ederler. Oyundaki buglarda bozukluklarda vs GM'ler onarim yapamazlar hani bazilariniz oyunda hep sorarlar GM neden benim itemlerimi sildin veya GM kapiyi aç veya gm oyunda surda bug var GM sizin itemlerinizi silemez veya oyunla ilgili teknik islemleri yapamaz bunlarin hepsi yukarda bahsettigim teknik departmana ait islemlerdir GM'lerde bu gibi sorunlari rapor ederler bu raporlari teknik departman inceler ve islem yapar.

Sonuç nedir ben su anda ne asamadayim neden biraktim:
2 ay boyunca bu görevde çalistim karsiliksiz tabi ofis disi çalisanlara ücret ödenmiyor.Açikçasi Gm görevinden daha çok uzaktan çalisan Türk' gmlere tercüme görevi düsüyor çünkü her gün yaklasik 20 tane Türk müsteri oyunun sitesinden müsteri hizmetlerine Türkçe yazi yaziyor ve adamlar anlamiyor siz tercüme ediyorsunuz. Zaten oyundaki PM'leri cevaplamak yaklasik 3 saat sürüyor. Bir yandan tercüme yapiyorsunuz öte yandan msn adresinizdeki diger yabanci gm'ler size bir Türk shouttan sunu yazdi ulan gm senin ana.... bunu bana tercüme edermisin seklinde sürekli mesaj tercüme ediyorsunuz. Bu arada tüm GM'ler msn üzerinden konusmaktalar adresleri ise herzaman @k2network.net seklinde biter diger msn adresleri fake tir. Hiç bir gm bu güne kadar ismi@k2network.net msn adresine bir müsteriyi veya bir arkadasini eklemez yasaktir kontrol ediliyor sadece firma çalisanlari eklenir ve firma içi iletisim için kullanilir ve adresleri asla disardan birine verilmez oyundaki nickleri ile msn açmazlar! adi.soyadi@k2network.net seklindedir. o nedenle benim arkadasim gm idi iste msni suydu beni ekledi vs gibi seylere kanmayiniz.

Su anda toplam 9 GM var bunlarin 2 si Türk.
Ve 9 gm'nin 6 si bayan k2 nin patronunun kizlara karsi biraz ilgisi varda editlenmis bir kaç kizin charlari var 70 lvl saka bir yanada (Tabi her sakanin içinde bir gerçek vardir 3 tane yabanci kiz var 70 lvl editlenmis bunlarin biri beramusta shichi demeyin degil cunku. Kiz milleti iste her yerde ayricaliklari var) GM'ler mütevazi midir ? evet öyledir ancak bir Türk GM'ye sordugunuz sorulari cevaplayacak vakti yoktur çünkü yukarda söyledigim üzere adamin tercüme yapmaktan vakti kalmiyor oyuna ayiracak. Ve sordugunuz sorularin hepsi müsteri hizmetlerini ilgilendiren konular çünkü bir GM dedigim gibi yetkileri bellidir sadece ban-mute-event bu 3 yetkisi disinda baska hiçbir sey yapamaz item silemez veremez banlanmis bir hesabi geri açamaz bunlari müsteri hizmetleri gerçeklestirir.

Bir Türk olarak eger GM görevi yapmaktaysan seni ayak alti çayci gibi kullaniyorlar 1. zaten bir Türk oldugun için diger gm'ler saygi duymuyor 2. firmada seni çagiris sekilleri lan gel buraya suna bir bak gibisinden eziliyorsunuz yetmiyormus gibi bukadar pm içinde ( Resim offical forumda'da ekli )tercüme görevi insani bir yere kadar sikiyor en sonunda bakiyorsunuzki gerçek hayata bile ayiracak vaktiniz kalmiyor üstüne birde oyunda herkes Gm'ye sövüyor ve Türkçe küfürler ediliyor simdi bunu bir yabanci gm anlamaz ama biz okudugumuzda zorumuza gidiyor hepsini banlsan adam kalmaz oyunda bu nedenle çekildim ve rahat ettim ilk baslarda birsey sanardim oysaki bir belaymis burnumdan gelmisti.

GM olmak için Ana diliniz gibi ingilizceniz olmasi gerek ofiste çalisan bir gm veya tanidiginiz olmasi gerekiyor ve firmanin size zamanla güvenmesi gerekiyor.

Saygilarimla,
God.. Bir zamanlar Beramus ...

Birde ben defalarca rapor ettigim bir konu
GM'lerin görevlerini Türkçe olarak ana sayfada bir yere yazin ve insanlarin ne yapmasi gerektiginide yazin dedim ancak bu asla isleme konulmadi insanlarin bilgiye ihtiyaci var düsünün oyuna yeni baslayan birisi veya bu konularda hiç bilgisi olmayan bir adam ne yapacagini bilmiyor garibim bir yerden gm ismi duymus pm atiyor habire ve bosuna yoruluyor bu gibi konularda sitelerinde açiklama yapmalari gerekiyor.
http://www.redzeus.yetkin-forum.com
Admin
Admin
Admin

MesajKonu: ++++++++   İŞTE GM HAKKINDA HER ŞEY Icon_minitimeÇarş. Ağus. 19, 2009 7:58 pm

ty++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
https://redzeus.yetkin-forum.com
Cankira

Cankira

MesajKonu: Geri: İŞTE GM HAKKINDA HER ŞEY   İŞTE GM HAKKINDA HER ŞEY Icon_minitimeCuma Ağus. 21, 2009 9:44 am

+++++++++
http://www.redzeus.yetkin-forum.com

İŞTE GM HAKKINDA HER ŞEY
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» İste Hayalinizdeki Server Brothers PvP
» Moderatörlük Başvuruları Hakkında